Chevrolet Corvette C1 — Importeren en kopen in Portugal
A Chevrolet Corvette C1 Het is de eerste generatie van de ultieme Amerikaanse sportwagen, geproduceerd tussen 1953 en 1962 met een totaal van 69.015 eenheden. En de De enige in massa geproduceerde Amerikaanse auto van glasvezel. vanaf de jaren 50 en markeert de geboorte van de gehele "Vette"-lijn. In 2026 zullen de Europese prijzen voor een C1 tussen de ... en ... liggen. 65 000 € (basis uit 1962, in gebruikte staat) en meer dan €350.000 (Nummers uit 1953 - overeenkomend met de eerste 300 exemplaren).

Stock C1 + gespecialiseerde inkoop voor Corvette-collecties — Chatten op WhatsApp.
De 4 belangrijkste fasen van de Corvette C1 (1953-1962)
De C1 onderging een dramatische evolutie gedurende de 10 jaar dat hij in productie was, met 4 zichtbare subgeneraties:
1953 — de eerste (300 exemplaren, allemaal Polo White)
- Slechts 300 exemplaren beschikbaar. Handgemaakt in Flint, Michigan.
- Allemaal met dezelfde exterieurkleur (Polo White) en interieurkleur (Sportsman Red).
- 235 ci “Blue Flame” 6-cilindermotor (150 pk)
- Standaard automatische transmissie (Powerglide met 2 versnellingen), er was geen handmatige optie.
- Waarde 2026: 220 000-350 000 € (meer dan €700.000 voor eenheden nr. 001 tot en met 010)
1954-1955 — kleur en V8
- Kleuren: Polowit, Wimpelblauw, Sportrood, Zwart
- 1955: Introductie van de 265 ci V8-motor. (195 pk) — keerpunt
- Optie voor een handgeschakelde versnellingsbak met 3 versnellingen in 1955.
- Zojuist 700 eenheden 1955 (De Corvette werd bijna geannuleerd vanwege tegenvallende verkoopcijfers)
- Waarde 2026: 150 000-250 000 € (toeslag voor de handgeschakelde V8 uit 1955)
1956-1957 — herontwerp en brandstofinjectie
- Opnieuw ontworpen carrosserie (concave luchtinlaten aan de zijkant, dubbele koplampen)
- 1957: Ramjet met brandstofinjectie optioneel op de 283 ci-motor (283 pk — “één pk per kubieke inch”)
- Optionele handgeschakelde vierversnellingsbak 1957
- Waarde 2026: 120 000-200 000 € (FI premium +30 %)
1958-1962 — "Vier koplampen" en volwassenwording
- Opnieuw ontworpen carrosserie met 4 koplampen (quadriceps) in 1958
- Getrapte motoren: 283 ci, 327 ci (vanaf 1962)
- Het model uit 1962 is de meest gewilde versie van de laatste C1: de 327 V8-motor met brandstofinjectie (360 pk).
- Waarde 2026: 65 000-130 000 € (premie voor 1962 FI)
Beschikbare motoren voor de C1
| Periode | Motor | Motorinhoud | Stroom |
|---|---|---|---|
| 1953-1954 | 235 ci “Blue Flame” I6 | 3,9 liter | 150 pk |
| 1955 | 265 ci V8 (inleiding) | 4,3 liter | 195 pk |
| 1956-1957 | 265 / 283 ci V8 | 4,3-4,6 L | 210-283 pk |
| 1957 (op) | 283 ci Brandstofinjectie | 4,6 liter | 283 pk |
| 1958-1961 | 283 ci V8 (varianten) | 4,6 liter | 230-315 pk |
| 1962 | 327 ci V8 | 5,4 liter | 250-360 pk |
De combinatie 327 ci Brandstofinjectie + 4-versnellingsbak (1962) Het wordt beschouwd als het hoogtepunt van de C1: meer vermogen, betrouwbaarder dan de FI 283 (die problemen had) en de laatste C1 vóór de C2 Sting Ray-revolutie.
Prijzen in Europa in 2026
| Versie | Gemiddelde prijs in de EU in 2026 | Toon voorwaarde prijs |
|---|---|---|
| 1953 (nummers komen overeen) | € 220.000 – € 350.000 | 700 000 €+ |
| 1954 6-cilinder | € 110.000 – € 160.000 | 200 000 € |
| 1955 V8 handgeschakeld | €150.000 - €250.000 | 320 000 € |
| 1956-1957 V8 (zonder brandstofinjectie) | € 110.000 – € 170.000 | 220 000 € |
| 1957 Brandstofinjectie | € 160.000 – € 240.000 | 310 000 € |
| 1958-1961 V8-basis | 75.000 – 110.000 € | 150 000 € |
| 1961-1962 327 V8 FI | € 95.000 – € 140.000 | 190 000 € |
Belangrijkste verschileen C1 1953-1955 waard veel meer Een C1 uit 1958-1962 is zeldzamer en historischer, maar minder bruikbaar (6-cilindermotor, geen handgeschakelde versnellingsbak). Werkelijk gebruik en evenwichtige investering, het beste compromis is een 1962 327 V8 handgeschakeld.
Belangrijke aandachtspunten bij de aanschaf van een C1
C1 kent specifieke uitdagingen omdat het de eerste in serie geproduceerde glasvezelauto:
- Stalen chassis (Los van de glasvezelcarrosserie): Hier kan dodelijke roest worden aangetroffen. Inspectie van de onderkant is noodzakelijk. verplicht. Een C1 met een vervangen chassis verliest 30-50 % aan waarde.
- Carrosserie van glasvezelScheuren en oude reparaties zijn zichtbaar. Beoordeel de kwaliteit van de reparaties (gelcoat, uitlijning van de panelen).
- Motor met overeenkomende serienummersKritiek voor 1953-1957 (verlies van 40 % bij omschakeling). Voor 1958-1962, verlies van 20-25 %.
- Bowtie tank/cowl tagBevestig de originele optiecodes (kleur, motor, transmissie).
- Moderne verbouwingenBuisvormig chassis, moderne SBC-motor, brandstofinjectie. Het zijn "resto-mods"—ze verliezen minder waarde dan de originele C1, maar zijn wel bruikbaarder (persoonlijke keuze).
Hoe importeer ik een C1-formulier vanuit de VS naar Portugal?
Alle C1 (1953-1962) hebben meer dan 60 jaar, komen ze in aanmerking als verzamelobject (NC 9705) In de hele EU:
- EU-douane: 0 % (collectiesysteem)
- VAT23 % in Portugal, te voldoen bij aankomst bij de douane.
- Portugese ISVDe ISV (voertuigbelasting) wordt berekend op basis van de cilinderinhoud; dit zijn indicatieve waarden die bij de belastingdienst moeten worden bevestigd.
- IMT-goedkeuring: € 1.200-2.500 (complexer voor modellen uit 1953-1957 zonder katalysator)
- Vervoer: verplichte, aparte container voor waardevolle C1-goederen (2.500-3.500 €)
Wat Autozilla voor u doet
- Gespecialiseerde inkoop C1: contacten met Amerikaanse verzamelaars en Bloomington Gold (register C1)
- NCRS Top Flight-verificatie Beschikbaar voor investeringen (rapport van de National Corvette Restorers Society)
- Chassisinspectie Beoordeling op locatie (voor C1) — op aanvraag, betaalde service
- Zeetransport in een speciale container bij temperaturen tussen 18 en 22 °C (ter bescherming van het glasvezel)
- Flexibele verzending binnen de EU (Optimalisatie van de btw)
- IMT-goedkeuring compleet
Veelgestelde vragen
Wat zal de prijs van een Chevrolet Corvette C1 in Portugal in 2026 zijn? Een C1 in redelijke staat kost in Portugal in 2026 tussen de €65.000 (basismodel uit 1962, in gebruik) en €350.000 (model uit 1953 met matching numbers). Prijzen zijn inclusief invoerbelasting + btw + Portugese registratie.
Wat was het beste jaar voor de Corvette C1? Het hangt af van het doel. Voor investering en zeldzaamheid, Het model uit 1953 (slechts 300 exemplaren) is onovertroffen, maar lastig in gebruik. werkelijk nut en waarde, Het model uit 1962 met een 327 V8-motor en een handgeschakelde vierversnellingsbak is het beste compromis: het is de laatste C1, de snelste, en heeft een handgeschakelde versnellingsbak waar verzamelaars naar verlangen.
Is de C1 gemaakt van glasvezel of metaal? De Corvette C1 is de eerste in massa geproduceerde auto van glasvezel (1953). De carrosserie is volledig gemaakt van glasvezel en gemonteerd op een apart stalen (gestempeld) chassis. Dit zorgde voor productieproblemen (Chevrolet annuleerde de Corvette bijna in 1955), maar bood tegelijkertijd een esthetisch voordeel dat de auto uniek maakte.
Hoeveel Corvette C1's zijn er geproduceerd? Ze werden geproduceerd 69 015 C1 Tussen 1953 en 1962. Verdeling per jaar: 1953 (300), 1954 (3.640), 1955 (700), 1956 (3.467), 1957 (6.339), 1958 (9.168), 1959 (9.670), 1960 (10.261), 1961 (10.939), 1962 (14.531). 1962 is het jaar met de hoogste productie.
Wat is een C1 met brandstofinjectie? Vanaf 1957 bood Chevrolet aan Rochester Ramjet mechanische injectie Optioneel op de 283 ci-motor, die 283 pk levert ("één pk per kubieke inch" - een record voor die tijd). C1 FI-motoren zijn 30 % meer waard dan de carburateurversies. De mechanische brandstofinjectie is echter complexer in onderhoud - veel exemplaren zijn in de loop der jaren omgebouwd naar carburateurs.
Is de ISV (voertuigbelasting) voor de Corvette C1 hoog in Portugal? Het hangt af van de motorinhoud. De C1 wordt door de douane geclassificeerd als verzamelobject (≥ 30 jaar, NC-code 9705); de ISV (Indicatieve Waarde) wordt berekend op basis van de motorinhoud, indicatieve waarden, die moeten worden bevestigd bij de belastingdienst. BTW (23 % in Portugal) is verschuldigd bij aankomst in de douane en is ook inbegrepen in het totaalbedrag.
Is de Corvette C1 betrouwbaar voor langeafstandsritten door Europa? C1 1958-1962 met V8-motor (283 of 327) en handgeschakelde vierversnellingsbak zijn bruikbaar tijdens reizen (Klassieke ritten, evenementen, weekenden). Ze hebben geen stuurbekrachtiging of schijfremmen (alleen beschikbaar op de C2 uit 1965). Voor intensief gebruik kunt u moderne aanpassingen overwegen (stuurbekrachtiging, schijfremmen, airconditioning), die de waarde niet verminderen als ze correct worden uitgevoerd.
Biedt Autozilla C1-modellen aan met NCRS-keuring? Ja, voor investeringen boven de €150.000 voeren wij inspecties uit. NCRS Top Flight (National Corvette Restorers Society) met een gedetailleerd authenticiteitsrapport voor chassis, motor, transmissie, kleur en opties. Kan de wederverkoopwaarde met 15-25% verhogen. %.
Zie ook: Ford Mustang uit 1967 · Handleiding voor het importeren van een auto uit de VS · Voorraad beschikbaar
Op voorraad of onderweg
Openbare prijzen, zonder Portugese registratie.
Chevrolet Corvette uit 1982 — 24.251 originele mijlen, Cross-Fire Injection34 000 €
Chevrolet Corvette Stingray uit 1971 — 60.000 originele mijlen40 500 €
1977 Chevrolet Corvette Stingray — Zilver29 000 €
1976 Chevrolet Corvette Stingray — Matching numbers, originele lak, L48 35028 500 €
1970 Chevrolet Corvette Stingray LT-1 — Eerste eigenaar, 370 pk, handgeschakelde versnellingsbak.78 500 €
Chevrolet Standard uit 1934 — Gerestaureerde hotrod (Corvette-motor, Edelbrock)25 500 €Bekijk alle artikelen · Kunt u het model niet vinden? Wij zoeken het voor u op.